Krajowy Sekretariat Górnictwa i Energetyki

Najważniejszy jest człowiek

W dniach 12-13 grudnia 2017 roku trwają obrady Komitetu Wykonawczego IndustriAll Europa w Elewijt, Belgii. Rozmowy obejmują tematykę związaną z układami zbiorowymi pracy i polityki społecznej. W ramach tych rozmów podejmowane są tematy tj. decentralizacja układów zbiorowych i rola związków zawodowych w układach zbiorowych, ostatnie wydarzenia: raporty afiliantów z Francji, Finlandii i Rumunii, omówienie „Szkicu rezolucji nt. decentralizacji układów zbiorowych narzucanej przez instytucje i rządy krajowe” oraz przyjęcie dokumentu. Ponadto przygotowanie konferencji dot. układów zbiorowych na grudzień 2018, aktualny stan projektu unijnego: „Budowanie silniejszych związków zawodowych poprzez skuteczną koordynację układów zbiorowych” oraz bieżący stan kampanii EKZZ nt. wzrostu wynagrodzeń.

Zostaw swój komentarz