Smaller Default Larger

Regionalne Sekcje Emerytów i Rencistów

            

 

Ludzie żyją tak długo, jak długo inni pielęgnują pamięć o nich ...” 

 

Rada Regionalnej Sekcji Emerytów i Rencistów NSZZ Solidarność w Elblągu zaprasza do uczestnictwa we mszy św. w intencji zmarłych członków Solidarności Regionu Elbląskiego w dniu 8 listopada o godz. 8.00 w kościele Matki Bożej Królowej Polski ul. Robotnicza 69.

 

Pożegnanie  lata

Na ogół słowo: pożegnanie kojarzy się ze smutkiem. Lecz tak nie było w przypadku integracyjnego spotkania seniorów z Organizacji Emerytów i Rencistów NSZZ ,,S" przy Zarządzie Regionu w Elblągu zorganizowanego w Parku Bażantarnia. Poczęstunek, to już tradycja, pod wiatą ,, Irena". W menu na pierwszym miejscu - pieczone kurczaki - gorące i aromatyczne. A do tego przekąski i ,,coś" na apetyt. Był czas na rozmowy, anegdoty i oczywiście wspólne śpiewanie przy akompaniamencie akordeonu i według zasady: ,, śpiewać każdy może ..." Przy pięknej pogodzie, w otoczeniu pięknej przyrody i w dobrym nastroju pożegnaliśmy Lato 2017.

 

Wycieczka - pielgrzymka ,, Sanktuaria maryjne "

 

   Warmia i Mazury to region Polski, który większości Polaków kojarzy się przede wszystkim z pięknem jezior i lasów. Jednak może się on poszczycić również ogromnym bogactwem historycznym. To właśnie na tych ziemiach znajduje się kilka słynących cudami miejsc: Gietrzwałd - polskie Lourdes; Św. Lipka - Częstochowa Północy; Stoczek Klasztorny ( Warm. ) - sanktuarium Matki Bożej Pokoju. Te trzy sanktuaria odwiedzili seniorzy z elbląskiej ,, Solidarności ", Gietrzwałd w roku 2015, a Św. Lipkę i Stoczek Klasztorny ( zwany Warmińskim ) - 7 czerwca 2017 r. Dodatkowych wrażeń dostarczyły koncert na słynnych organach w Św. Lipce i zwiedzanie muzeum - więzienie księdza prymasa Stefana Wyszyńskiego.

 

   

 

 

 

,, Co nam w duszy gra ..."

 

   W Centrum Spotkań Europejskich 25 marca odbył się jubileuszowy - piąty - przegląd zespołów seniorskich ,, Co nam w duszy gra ...". Motywem przewodnim było morze. Już po raz trzeci środowisko seniorów Solidarności reprezentował kolega Marian Piwnikiewicz. W tym roku z żoną Danutą. Zaśpiewali, zgodnie z regulaminem przeglądu, trzy piosenki: Żeglarka, Dom włóczęgów i Moje sny. Oboje są niewidomi, a także oboje utalentowani. W promocję ich talentu oraz przygotowanie do koncertu po raz kolejny zaangażowała się się przewodnicząca Rady Sekcji. Występ się podobał licznie zgromadzonej publiczności, czego wyrazem były rzęsiste oklaski.