• XVIII Kongres KS E i R

   

  W dniach 09 - 11 września 2020 roku w Spale odbył się XVIII Kongres Krajowego Sekretariatu Emerytów i Rencistów NSZZ ”Solidarność”.

   

  Read more
 • Posiedzenie Rady KS E i R

  Kolejne obrady Rady Krajowego Sekretariatu Emerytów i Rencistów - 20 luty 2019 rok.

  Read more
 • Posiedzenie Rady KS E i R
  Posiedzenie Rady KS E i R

  W dniach 25 - 26 września 2019 roku w Grotnikach koło Łodzi odbyło się kolejne posiedzenie Rady Krajowego Sekretariatu Emerytów i Rencistów NSZZ ”Solidarność”.

Komisja Krajowa NSZZ "Solidarność" podczas hybrydowego posiedzenia podjęła decyzję o skorzystaniu z obywatelskiej inicjatywy ustawodawczej w sprawie emerytur stażowych;

 

Przewodniczący Komisji Krajowej NSZZ “Solidarność” Piotr Duda podczas konferencji prasowej poinformował o działaniach, jakie Związek podejmie w sprawie postulatu emerytur stażowych.

NSZZ „Solidarność” rozpocznie zbieranie podpisów pod własnym projektem ustawy, który ma zostać złożony u marszałek Sejmu. W projekcie będzie jasny zapis, mówiący tylko o jednym obostrzeniu – 40 lat pracy składowej mężczyzn, 35 lat pracy składkowej kobiet i uzbierany minimalny kapitał.

Piotr Duda zaapelował także do obywateli, by zaangażowali się i złożyli podpis pod inicjatywą w sprawie emerytur stażowych. Dodał, że Związkowi nie zależy na zebraniu 100 tys. podpisów, ale setek tysięcy.

Na konferencji zaprezentowano również logo pod hasłem “emerytura za staż”.