Dziś jest: Środa 20 lutego 2019 Imieniny: Leona, Ludomiła, Lubomira

 

 

Tygodnik "Solidarność"

Elektroniczna legitymacja


 


Elektroniczna legitymacja związkowa - POBIERZ WNIOSEK

 

Prawnik na telefon przez cały czas

 

Karta Grosik

 

 

 

 

Edward Mróz - Artysta i Społecznik

mxQIuKt8eyI

 

Kamieniec podzielił peleton - wyniki II etapu 29. Wyścigu Solidarności i Olimpijczyków

Krosno, 4 lipca 2018 r.

Belg  Alfdan de Decker z  grupy Lotto Soudal U23 wygrał po finiszu z grupy drugi etap 29. Wyścigu Solidarności i Olimpijczyków w Krośnie, pokonując na finiszu lidera Sylwestra Janiszewskiego i Macieja Paterskiego z grupy Wibatech Merx 7R. Liderem wyścigu pozostał Janiszewski, który ma sześć sekund przewagi nad  Paterskim i dziesięć nad Kamilem Zielińskim z Team Hurom.

Jak co roku na Podkarpaciu było gorąco (ponad 30 stopni C), było ciężko i pod górę. Na WSiO  był to etap królewski. Kolarze dotarli na metę w kilkunastu grupach i wszyscy byli bardzo zmęczeni.

Po pagórkowatym terenie na początku etapu przyszedł czas na trudy. Dwukrotny podjazd pod Zamek Kamieniec, który ma ponad 10 procent nachylenia, porozrywał i rozbił peleton. Dwa podjazdy miały różnych bohaterów. Ale na szczycie nie brakowało kibiców, którzy dotarli tam na rowerach. – Ciężko bardzo było – tak mówili śmiałkowie amatorzy. A kolarze przed dwoma podjazdami mieli tego dnia w nogach prawie 200 kilometrów. Wytrzymali najsilniejsi. Po pierwszej grupie przyjeżdżali kolejni kolarze, gubiąc szanse na końcowy sukces. Z gór w piątek ruszamy na niziny, gdzie sprinterzy będą próbować swoich sił, a wiatr może znowu podzielić peleton.

Źródło: TYSOL.PL

 

 

 
 

Pobierz aplikację Tygodnika Solidarność

Podkarpacki Związkowiec