Dziś jest: Wtorek 22 stycznia 2019 Imieniny: Anastazego, Wincentego, Gaudentego

Pogrzeb śp. ks. prałata Tadeusza Szeteli odbędzie się 22 stycznia (wtorek) o godz. 12.00 w kościele pw. Św. Wojciecha i MB Częstochowskiej w Krośnie.

 

Tygodnik "Solidarność"

Elektroniczna legitymacja


 


Elektroniczna legitymacja związkowa - POBIERZ WNIOSEK

 

Prawnik na telefon przez cały czas

 

Karta Grosik

 

 

 

 

Edward Mróz - Artysta i Społecznik

mxQIuKt8eyI

 

XI Święto Dziękczynienia „Dziękujemy za niepodległość” z udziałem Prezydenta i Przewodniczącego "S"

Warszawa, 3 czerwca 2018 r.

Z udziałem Prezydenta Andrzeja Dudy, członków parlamentu, rządu i Przewodniczącego "S" odbyło się w niedzielę XI Święto Dziękczynienia. Tegoroczne hasło to: „Dziękujemy za niepodległość”.

Gośćmi uroczystości byli kombatanci a homilię wygłosił abp Grzegorz Ryś. Prezydent zapalił dziewiętnastowieczną świecę, która jest darem od Papieża Piusa IX, który został przekazany wraz z życzeniem, by zapalić ją wtedy kiedy Polska odzyska niepodległość. Po raz pierwszy świeca zapłonęła w 1920 roku

-  Jestem ogromnie wdzięczny wszystkim tym, którzy od 1939 r. walczyli o wolną, suwerenną, niepodległą Polskę; nie byłoby tej Polski, którą mamy dzisiaj, gdyby nie wasze męstwo, gdyby nie wasza odwaga (...) Dziś spotkał mnie ten zaszczyt, że mogłem ją [świecę]  zapalić jako drugi - znów w wolnej, niepodległej, suwerennej Polsce

- powiedział Prezydent Andrzej Duda.

- Solidarność walnie przyczyniła się do odzyskania przez Polskę niepodległości po ciemnych latach komunistycznej niewoli. W 2017 roku Komisja Krajowa NSZZ „Solidarność” postanawia świętować jubileuszowy rok  pod  hasłem „Solidarność dla Niepodległej”.  Dlatego podczas tej ważnej dziękczynnej uroczystości z udziałem najwyższych władz, biskupów, kombatantów, Solidarności nie mogło zabraknąć. Były poczty sztandarowe z całego kraju. Solidarność była, jest i będzie strażnikiem polskiej niepodległości

- powiedział Tysol.pl Przewodniczący "S" Piotr Duda

- W związku z przypadającą w roku 2018 setną rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości, zważywszy na wkład Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego „Solidarność” w przywróceniu naszej Ojczyźnie pełni swobód demokratycznych i przynależnego Jej prawa do suwerennych decyzji wobec jej obywateli, Komisja Krajowa NSZZ „Solidarność” postanawia świętować jubileuszowy rok  pod  hasłem „Solidarność dla Niepodległej”.  

- głosi uchwała KK nr 31/17 ws. hasła na rok 2018 podjęta w Gdańsku 11 grudnia 2017 r. przez Komisję Krajową NSZZ „Solidarność”.

Na uroczystości nie zabrakło przedstawicieli Regionu Podkarpacie NSZZ "Solidarność". Wśród licznej delegacji obecne były cztery poczty sztandarowe: Regionu Podkarpacie oraz Organizacji Związkowych NSZZ "Solidarność" z Krosno Glass, Gamrat-u i Huty Szkła w Jaśle.

Źródło: TYSOL.PL

 

 
 

Pobierz aplikację Tygodnika Solidarność

Podkarpacki Związkowiec