Dziś mamy: środę, 12 grudnia 2018r.

Co jest dla Ciebie priorytetem w rozmowach NSZZ „Solidarność” z rządem?
Zobacz wynik sondy

Dzień Solidarności i Wolności

31 sierpnia obchodzimy Dzień Solidarności i Wolności, święto Państwowe upamiętniające historyczny zryw Polaków do wolności i niepodległości z 1980 roku. Mija jednocześnie 38 lat od powstania Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego „Solidarność”.
Pragniemy jak co roku godnie uczcić tę rocznicę, podkreślając rolę i znaczenie „Solidarności": dla Polski, a także dla Gorzowa Wielkopolskiego, będącego znaczącym ośrodkiem działalności związkowej i opozycyjnej. W tym dniu o godz. 17.00 w okolicach Katedry odprawiona zostanie Polowa Msza Święta w intencji Ojczyzny, której Przewodniczył będzie J.E. Tadeusz Lityński. Po mszy zapraszamy pod Biały Krzyż, gdzie złożymy kwiaty i zapalimy znicze.
Odsłonięcie Pomnika ks. Witolda Andrzejewskiego ze względów organizacyjnych planujemy na koniec września 2018 r.

Przewodniczący ZRG

Waldemar Rusakiewicz