Logo
Print this page

Spała po raz ostatni (w tej kadencji)

W ostatnim tygodniu czerwca (25-27) w spalskim Ośrodku Przygotowań Olimpijskich liderzy Organizacji Zakładowych z regionu piotrkowskiego wzięli udział w szkoleniu „Komunikacja w negocjacjach”. Szkolenie było warsztatowe – uczestnicy mieli praktyczną możliwość poznania swoich zachowań komunikacyjnych w warunkach negocjacyjnych.

 Symulacje prowadzonych negocjacji zostały zarejestrowane, a następnie odtworzone i szczegółowo omówione z uczestnikami szkolenia, co doskonale uzupełniło wiedzę nabytą podczas odbytych wcześniej szkoleń z negocjacji i komunikacji międzyludzkiej (warunkiem uczestnictwa w tym szkoleniu było wcześniejsze odbycie szkolenia zarówno z komunikacji i wizerunku, jak też negocjacji).

Po raz kolejny uczestnicy mieli okazję przekonać się, jak ważny jest dobór odpowiedniego zespołu negocjacyjnego oraz że odpowiednie wyznaczenie BATNY i WATNY wpływa na ustalenie strategii negocjacyjnej oraz ułatwia trzymanie się celu negocjacyjnego.

Dużo czasu poświęcono umiejętności porozumiewania się, radzeniu sobie z własnymi emocjami, budowaniu pozytywnych relacji w grupie; dobór ćwiczeń i zadań (m.in. wykonanie kolaży) angażował uczestników do wspólnej pracy i dyskusji.

Tego typu szkolenie odbyło się w regionie piotrkowskim po raz pierwszy i było odpowiedzią na zapotrzebowanie regionalnych działaczy, którzy na co dzień muszą wykazywać się nie lada wiedzą i dyplomacją podczas rozmów ze swoimi pracodawcami. Jednocześnie – było ostatnim szkoleniem tego typu: do końca bieżącej kadencji będą organizowane jedynie szkolenia z zakresu ordynacji wyborczej.

Podczas dyskusji podsumowującej uczestnicy wskazali konieczność dalszej tak prowadzonej działalności szkoleniowej w Regionie, podkreślali, iż dzięki szkoleniom mają możliwość pogłębiać wiedzę zarówno teoretyczną, jak i praktyczną. Uwagom tym przysłuchiwał się przybyły na podsumowanie szkolenia przewodniczący ZR Zbigniew Bogusławski. Szkolenie zakończyło się wręczeniem certyfikatów.

Stroną organizacyjną tradycyjnie zajmowała się Grażyna Adamczyk – kierownik działu Szkoleń i Rozwoju w ZR Piotrkowskim. Zajęcia prowadziła Agnieszka Kuraś-Steczyńska – Trener z działu Szkoleń KK.

 

AKS 

Copyright © NSZZ "Solidarność" • Wszelkie prawa zastrzeżone
Projekt i wykonanie Microworks

Komisja Krajowa NSZZ "Solidarność" wykorzystuje na swoich stronach pliki cookie. Jeżeli nie zmienisz domyślnych ustawień swojej przeglądarki będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Więcej informacji.