Menu

O poszanowanie życia

(11.02.2011) O równy dostęp do leczenia apeluje "Solidarność" służby zdrowia w Światowym Dniu Chorego.

W XIX Światowym Dniu Chorego Sekretariat Ochrony Zdrowia NSZZ "Solidarność" zwraca się do polityków wszystkich ugrupowań, aby w swoich programach kierowali się zasadą społecznego solidaryzmu i troską o najsłabszych oraz wzywa rząd, parlamentarzystów i członków związku do opowiedzenia się za poszanowaniem życia.

"Leczenie i posługa wobec człowieka chorego jest misją i dlatego powinna być priorytetem państwa. W sytuacji, gdy pacjenta zastępuje pesel, apelujemy o humanizację polskiego systemu ochrony zdrowia, który przestawiony na mechanizmy rynkowe, w pogoni za zyskiem, coraz bardziej skupia się na kwestiach ekonomicznych, pozostawiając chorego człowieka na dalszym planie. Upominamy się o równy dostęp do leczenia, który gwarantuje obywatelom Konstytucja RP, o szacunek dla chorego człowieka bez względu na jego wiek i zawartość portfela, o większą dostępność do leków, za które polscy pacjenci płacą najdrożej w Europie" - czytamy w apelu Sekretariatu Ochrony Zdrowia NSZZ "Solidarność"

"Solidarność" służby zdrowia apeluje do członków związku o odwagę w egzekwowania poszanowania zdrowia i życia oraz o jego respektowanie przez tych, którzy decydują o przyszłości i kształcie systemu opieki zdrowotnej w Polsce.

NSZZ "Solidarność" niezmiennie powtarza: życie i zdrowie człowieka jest dobrem najważniejszym - nie jest i nie może stać się towarem.


Dział Informacji KK
 

back to top

Komisja Krajowa NSZZ "Solidarność" wykorzystuje na swoich stronach pliki cookie. Jeżeli nie zmienisz domyślnych ustawień swojej przeglądarki będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Więcej informacji.