Menu

Pomoc dla pracowników SEWS

(11.02.2011) Od marca zaczną się w leszczyńskim zakładzie SEWS zwolnienia grupowe. Z inicjatywy wielkopolskiej "S" o formach pomocy dla pracowników rozmawiali samorządowcy, przedstawiciele urzędów pracy i związkowcy.

Do października z pracy zwolniona ma zostać prawie cała załoga czyli blisko tysiąc osób. To dramatyczna sytuacja zarówno dla tych ludzi, jak i dla lokalnego rynku pracy. Wczoraj odbyła się w Lesznie debata na temat sytuacji pracowników SEWS.  W spotkaniu zwołanym z inicjatywy wielkopolskiej „Solidarności” wzięli udział prezydent Leszna i starostowie rawicki i górowski oraz dyrektorzy wojewódzkiego powiatowych urzędów pracy, a także członkowie Komisji Zakładowej „S” z SEWS.
  
- Wspólnie zastanawialiśmy się nad tym, jak pomóc ludziom przetrwać ten trudny czas. Zarówno po stronie władz lokalnych, jak i urzędów pracy jest pełna gotowość do poszukiwania rozwiązań, które mogą być ofertą dla zwalnianych - mówi Jarosław Lange, przewodniczący ZR Wielkopolska.
 
Ustalono, że w pierwszej kolejności powinny zostać zdiagnozowane zamierzenia i potrzeby osób zwalnianych tak, aby dostosować programy przekwalifikowań czy wsparcia dla tych, którzy będą chcieli rozpocząć własną działalność gospodarczą.  W tym celu przedstawiciele urzędów pracy będą się cyklicznie spotykali z pracownikami SEWS jeszcze przed odejściem przez nich z zakładu. Następne spotkanie zaplanowano na marzec.

SEWS- Sumitomo Electric Wiring Systems to firma produkująca komponenty samochodowe.


Dział Informacji ZR Wielkopolska NSZZ „S”
 

back to top

Komisja Krajowa NSZZ "Solidarność" wykorzystuje na swoich stronach pliki cookie. Jeżeli nie zmienisz domyślnych ustawień swojej przeglądarki będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Więcej informacji.