Menu

W Strzybnicy modlili się za Hutników i pracowników tarnogórskiego ZAMET-u

W Strzybnicy modlili się za Hutników i pracowników tarnogórskiego ZAMET-u Fot. "S" ZAMET

W kościele pod wezwaniem Najświętszego Serca Pana Jezusa i Matki Boskiej Fatimskiej w Strzybnicy odbyła się msza św. w intencji pracowników tarnogórskiego ZAMET-u i wszystkich Hutników z okazji dnia św. Floriana, patrona Hutników.
 

- Mam przed oczami widok z ubiegłego roku gdy uśmiechnięci pełni optymizmu, radości i wiary modliliśmy się przed figurką św. Floriana na terenie ZAMET-u. Składaliśmy sobie życzenia dobrego roku dla pracowników – powiedział biorący udział w uroczystości Piotr Duda.


Jednak – jak mówił przewodniczący - to co stało się w marcu pokazało, że za sprawą pandemii nie zbadane są wyroki Boskie i to co się wydarzyło musiało zweryfikować wszystkie plany.

- My hutnicy, ludzie ciężkiej pracy - ja też wywodzę się z hutnictwa – potrafimy nie tylko walczyć, ale też się modlić. Dzisiaj modlimy się za wszystkich hutników, którzy teraz przeżywają trudne chwile – powiedział.


Przekazał również życzenia z okazji jubileuszu 30-lecia objęcia funkcji przewodniczącego „Solidarności” w ZAMET przez Andrzeja Bałchana.

- Oddałeś całe swoje młode lata dla pracowników i ZAMET-u. Gdyby nie twoja działalność tego zakładu by nie było – powiedział Piotr Duda.


Wspomniał również, że razem z Andrzejem Bałchanem są równieśnikami.

- Ja też mam w tym roku 30-lecie objęcia funkcji przewodniczącego „Solidarności” w Hucie 1 Maja, a później Hucie Gliwice.


ml

 

back to top

Komisja Krajowa NSZZ "Solidarność" wykorzystuje na swoich stronach pliki cookie. Jeżeli nie zmienisz domyślnych ustawień swojej przeglądarki będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Więcej informacji.