Menu

ZR Podlaskiego popiera kandydaturę Andrzeja Dudy na kolejną kadencję

17 lutego 2020 r. odbyło się posiedzenie Zarządu Regionu Podlaskiego NSZZ Solidarność. Omawiano bieżącą sytuację społeczno-polityczną w kraju i w regionie. W przyjętym stanowisku wyrażono zaniepokojenie sytuacją w polskim sądownictwie, za szczególnie groźne uznano rokosz sędziów poprzez niepodporządkowywanie się polskiemu prawodawstwu.

Zajmowano się także sprawą finansowania działalności Parków Narodowych i wynagrodzeń zatrudnionych tam pracowników -  przyjęto stosowne stanowisko w tej sprawie. Omawiano także po raz kolejny kwestię wynagrodzeń w sferze finansów publicznych, dzięki działaniom NSZZ Solidarność w ostatnim czasie skierowano do pracowników tej sfery pierwsze od wielu lat podwyżki, w dyskusji uznano jednak, że to dopiero początek drogi w dojściu do oczekiwanego i adekwatnego poziomu płac. Jest to bardzo ważne dla całego rynku pracy, ponieważ poziom płacy minimalnej i poziom płac w sferze finansów publicznych powinny być stymulatorem wynagrodzeń pracowników wszystkich branż w Polsce.

W bieżącym roku przypada 40 rocznica powstania NSZZ Solidarność, rozmawiano więc także o planowanych uroczystościach w Regionie Podlaskim. Główne uroczystości regionalne odbędą się w dniu 9 sierpnia 2020 r., m.in. uroczysta msza święta oraz specjalny koncert Zespołu Pieśni Tańca Śląsk. Uroczystości będą się odbywać także w poszczególnych Oddziałach Regionu. W związku z rozpoczętą kampanią prezydencką Zarząd Regionu przyjął również stanowisko, w którym poparł kandydaturę Prezydenta Andrzeja Dudy na kolejną kadencję.

Region Podlaski

 

back to top

Komisja Krajowa NSZZ "Solidarność" wykorzystuje na swoich stronach pliki cookie. Jeżeli nie zmienisz domyślnych ustawień swojej przeglądarki będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Więcej informacji.