Menu

Międzynarodowy Dzień Sprawiedliwości

(16.06) Wczoraj w Warszawie w ramach Międzynarodowego Dnia Sprawiedliwości przedstawiciele NSZZ „Solidarność” rozdawali ulotki przed siedzibą banku HSBC.

15 czerwca każdego roku pracownicy ochrony i pracownicy firm sprzątających zwracają uwagę na swoją sytuację. Wydarzenia związane z Dniem Sprawiedliwości odbyły się również w Belgii, Holandii, Hiszpanii, Niemczech, USA, Nowej Zelandii, Australii, Wielkiej Brytanii, Malawi, Panamie i Tunezji. W tym roku dodatkowym postulatem było globalne porozumienie z HSBC dotyczące tzw. odpowiedzialnego podwykonawcy. Porozumienie, jakie chce zawrzeć UNI (globalna organizacja związkowa), zobowiązałoby HSBC do zatrudniania podwykonawców przestrzegających praw pracowników do godnych warunków pracy i płacy.

Międzynarodowy Dzień Sprawiedliwości jest obchodzony przez związki zawodowe na całym świecie, na pamiątkę wydarzeń z Los Angeles z 1990 r., kiedy to pracownicy ochrony razem z pracownikami sprzątającymi budynki w najbogatszej dzielnicy Los Angeles zbuntowali się i wystąpili o wyższe płace i lepsze warunki życia. Strajkujący pracownicy, członkowie największego związku zawodowego w USA zrzeszającego pracowników usług (SEIU) zostali brutalnie rozbici przez policję.

Dział Informacji KK

More in this category: « Polmos Łódź MKS »
back to top

Komisja Krajowa NSZZ "Solidarność" wykorzystuje na swoich stronach pliki cookie. Jeżeli nie zmienisz domyślnych ustawień swojej przeglądarki będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Więcej informacji.