Pułtusk: Stanowiska XXIII WZD SKOiW NSZZ Solidarność

PoorBest

Stanowiska XXIII WZD SKOiW NSZZ Solidarność

Stanowisko nr 1/2009

XXII Walnego Zebrania Delegatów Sekcji Krajowej Oświaty i Wychowania NSZZ „Solidarność” w sprawie płac na 2010 rok

Walne Zebranie Delegatów Sekcji Krajowej Oświaty i Wychowania NSZZ „Solidarność” kategorycznie odrzuca rządową propozycję z dnia 7 sierpnia br. regulacji wynagrodzeń nauczycieli na 2010 rok i żąda realizacji porozumienia płacowego z 28 sierpnia 2008 roku.

Stanowczo nie zgadzamy się na cyniczne wykorzystywanie kryzysu ekonomicznego dla obciążenia nauczycieli dodatkowymi zadaniami bez należnej rekompensaty finansowej.

Nie zgadzamy się na rozpowszechnianie przez rząd kłamliwych informacji o wzroście wynagrodzeń nauczycieli, które w rzeczywistości w roku 2009 uległy obniżeniu. Ta tendencja powtórzy się w roku 2010, jeżeli rządowe propozycje zostaną zrealizowane.

Domagamy się od rządu podjęcia natychmiastowych negocjacji w sprawie prawdziwych podwyżek dla nauczycieli na rok 2010.

Ostrzegamy, że w przypadku odrzucenia propozycji rozmów i dalszego pogarszania sytuacji materialnej pracowników oświaty NSZZ „Solidarność” rozpocznie dotkliwą dla rządu akcję protestacyjną.

STANOWISKO nr 2/2009

XXII Walnego Zebranie Delegatów Sekcji Krajowej Oświaty i Wychowania NSZZ „Solidarność” w sprawie podwyżek płac pracowników administracji i obsługi w szkołach resortowych

WZD Sekcji Krajowej Oświaty i Wychowania NSZZ Solidarność domaga się od rządu RP corocznych podwyżek płac pracowników administracji i obsługi placówek oświatowych w szkołach resortowych. Zarobki tej grupy są tak niskie, że zagrażają bytowi ich rodzin.

STANOWISKO nr 3/2009

XXII Walnego Zebranie Delegatów Sekcji Krajowej Oświaty i Wychowania NSZZ „Solidarność” w w sprawie poparcia Związków Zawodowych działających w KGHM PM SA

Walne Zebranie Delegatów Sekcji Krajowej Oświaty i Wychowania NSZZ „Solidarność” solidaryzując się ze związkami zawodowymi działającymi w KGHM PM SA popiera żądania zaprzestania sprzedaży udziałów skarbu państwa w KGHM PM SA.

ZNAJDZ NA STRONIE

Szukaj na stronach NSZZ "Solidarność"

Wyszukiwarka przeszukuje 22 strony struktur terenowych i branżowych.

Solidarność to nie tylko Wałęsa - konferencja prasowa kombatantów "S"

Treść zamieszczonych aktów prawnych nie stanowi źródła prawa, lecz jest tylko ich zapisem elektronicznym. Z uwagi na niedoskonałość zabezpieczeń chroniących dane zapisane w formie elektronicznej, a także możliwość błędnego wprowadzenia danych, administrator strony nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanych tu aktów prawnych.