Dokumenty Rady
Członkowie Rady Krajowej Sekcji rozpoczęli obrady krótką modlitwą, żegnając śp. Stefana Kubowicza, wieloletniego przewodniczącego Krajowego Sekretariatu Nauki i Oświaty NSZZ „Solidarność”, Krajowej Sekcji Oświaty i Wychowania NSZZ „Solidarność” oraz skarbnika Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność”.
Dzisiejsze spotkanie poświęcone było przede wszystkim przedstawieniu założeń do nowego systemu wynagradzania nauczycieli, które opracowała Krajowa Sekcja Oświaty i Wychowania NSZZ „Solidarność”.
30.08.2019 r.- dodano stanowiska; 02.09. - dodano stanowiska.
Ocena stopnia realizacji podpisanego z rządem w dniu 7 kwietnia 2019 r. porozumienia to główny temat, którym zajmowała się Rada Krajowej Sekcji Oświaty i Wychowania NSZZ „Solidarność”, obradująca 28 sierpnia 2019 r. w Warszawie.
Rzeszów, 22-23 maja 2019 r.
Przebieg negocjacji z rządem i podpisane z nim 7 kwietnia porozumienie oraz ocena sytuacji w strukturach „Solidarności” pracowników oświaty po zakończeniu protestu nauczycieli, a także nasze uczestnictwo w rozmowach „okrągłego stołu edukacyjnego” to główne tematy, którymi zajmowała się Rada Krajowej Sekcji Oświaty i Wychowania NSZZ „Solidarność”, obradująca 22 i 23 maja w Rzeszowie.
Przypomniano, jakie były postulaty Krajowej Sekcji podczas manifestacji przed budynkiem Ministerstwa Edukacji Narodowej 15 września ubiegłego roku oraz że zostały one poparte przez władze Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność” w stanowisku przyjętym podczas KZD NSZZ „S”, 25–26 października 2018 r. w Częstochowie. Podkreślono, że od roku prowadzono negocjacje z minister Anną Zalewską i innymi przedstawicielami rządu w sprawie postulatów KSOiW NSZZ „S”, a w ostatnich dwóch miesiącach poprzedzających podpisanie porozumienia pertraktacje z władzami państwa, m.in. z premierem Mateuszem Morawieckim i wicepremier Beatą Szydło, miały intensywny i skomplikowany przebieg.
Negocjacje prowadzone przez Krajową Sekcję Oświaty i Wychowania NSZZ „Solidarność” z rządem w Centrum Partnerstwa Społecznego „Dialog” były głównym tematem Nadzwyczajnej Rady KSOiW 5 kwietnia w Warszawie.
Członkowie Rady Krajowej Sekcji Oświaty i Wychowania NSZZ „Solidarność” przeanalizowali propozycje rządu. Po burzliwej dyskusji przyjęto stanowisko (bez głosów sprzeciwu):
KSOiW NSZZ „Solidarność” nadal pozostaje w sporze zbiorowym do czasu podpisania ze stroną rządową porozumienia uwzględniającego dotychczas wynegocjowane postulaty NSZZ „Solidarność”.
Przedstawiciele KSOiW NSZZ „Solidarność” negocjowali poniższe postulaty:
Kraków, 21 marca 2019 r.
Podsumowanie efektów dotychczasowych negocjacji między rządem i „Solidarnością” oraz strategie kolejnych działań to powody, dla których zwołano 21 marca 2019 r. Nadzwyczajną Radę Krajowej Sekcji i Oświaty NSZZ „Solidarność”.
Dobitnie podkreślono, że nie osiągnięto porozumienia między naszym Związkiem a Rządem RP w kwestii realizacji postulatów „Solidarności”, w tym formułowanych przez KSOiW NSZZ „Solidarność”.
Strona 1 z 4
- start
- Poprzedni artykuł
- 1
- 2
- 3
- 4
- Następny artykuł
- koniec