Solidarność Podbeskidzie Zmarł Franek Kumorowicz

Zmarł Franek Kumorowicz

Zmarł Franek Kumorowicz

Udostępnij na:

Ze smutkiem przyjęliśmy wiadomość, że 21 maja 2019 roku zmarł Franciszek Kumorowicz, przez wiele lat związany z “Solidarnością” w Miejskim Przedsiębiorstwie Komunikacyjnym w Bielsku-Białej. Miał 65 lat.

Franek 3W latach 80-tych Franek Kumorowicz był kierowcą w bielskim MPK i członkiem tamtejszej “Solidarności”. Po wprowadzeniu stanu wojennego zabezpieczył i ukrył w swoim domu tablicę, upamiętniającą strajk w MPK w sierpniu 1980 roku, znajdująca się na budynku zajezdni. Współpracował z podziemną “Solidarnością”, a także z powstałą w połowie lat 80-tych w Bielsku-Białej Opozycyjną Organizacją “Wola”.

Na przełomie 1988 i 1989 roku był inicjatorem wznowienia działalności “Solidarności” w MPK, członkiem Regionalnej Komisji Organizacyjnej NSZZ “Solidarność” Regionu Podbeskidzie i przewodniczącym Komisji Zakładowej MPK.

Franciszek zmarł 21 maja, zaledwie dwa miesiące po przejściu na emeryturę. Jego pogrzeb odbędzie się w piątek, 24 maja 2019 roku o godz. 15.00 w kaplicy na cmentarzu parafialnym w Bielsku-Białej Lipniku.

Franek 2Franek 1

Udostępnij na:

Author: Rzecznik