Solidarność Podbeskidzie Zapraszamy na obchody Święta Dziękczynienia

Zapraszamy na obchody Święta Dziękczynienia

Zapraszamy na obchody Święta Dziękczynienia

Zarząd Regionu Podbeskidzie NSZZ „Solidarność” organizuje wyjazd na Święto Dziękczynienia, które odbędzie się 3 czerwca 2018 r. w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.
ZR pokrywa koszty autobusu, natomiast wyżywienie uczestnicy opłacają indywidualnie.
Miejsca są ograniczone, dlatego decyduje kolejność zgłoszeń.

Arcybiskup Metropolita Warszawski Kardynał Kazimierz Nycz przekazał na ręce przewodniczącego ZR Podbeskidzie Marka Bogusza zaproszenie na w/w obchody, na które serdecznie zaprasza przedstawicieli Środowiska NSZZ „Solidarność”.

Tegoroczne Święto wpisuje się w program obchodów stulecia odzyskania niepodległości, o którą walczyły pokolenia Polaków.
Będziemy wspólnie, niezależnie od naturalnych w każdym społeczeństwie różnic, dziękować za wolność Ojczyzny i zawierzać Opatrzności losy Polski, prosząc o Jej pomyślny rozwój, pokój i bezpieczeństwo.

Obchody rozpoczną się pielgrzymką z relikwiami św. siostry Faustyny Kowalskiej, która wyruszy z pl. Marszałka Józefa Piłsudskiego i przejedzie Traktem Królewskim do Świątyni Opatrzności Bożej.
W dziękczynnej Mszy będą brali udział przedstawiciele Episkopatu Polski, zaproszonych gości i pielgrzymów. Koncelebrze będzie przewodniczył prymas Polski, arcybiskup Wojciech Polak, a homilię wygłosi arcybiskup metropolita łódzki Grzegorz Ryś.
Po Mszy św. rozpocznie się kolejna edycja festiwalu muzyki chrześcijańskiej „Moc Dobra”. Równocześnie w specjalnie zbudowanym Miasteczku dla Dzieci odbędzie się animowana gra rodzinna.
Będziemy również uczestniczyli w nabożeństwie czerwcowym, ubogaconym koncertem muzyki uwielbieniowej.
Święto Dziękczynienia zakończy się modlitwą za pośrednictwem św. Jana Pawła II.

Do obchodów zapraszamy przedstawicieli różnych środowisk, które chciałyby podziękować Opatrzności za opiekę w codziennym życiu. W stulecie niepodległości naszej Ojczyzny honorowymi gośćmi będą m.in. kombatanci, którzy w Jej obronie walczyli i związkowcy NSZZ „Solidarność”, którego powstanie zainicjowało proces odzyskania przez Polskę suwerenności.
Damy w ten sposób publiczne świadectwo wiary i miłości do Ojczyzny oraz będziemy mieli okazję zaszczepić w młodym pokoleniu, które urodziło się w wolnej Polsce, wdzięczność skierowaną ku Bożej Opatrzności.

Program uroczystości XI Święta Dziękczynienia

8:00 – 12:00 Pielgrzymka dziękczynienia z relikwiami św. s. Faustyny Kowalskiej od placu Marszałka Józefa Piłsudskiego do Świątyni Opatrzności Bożej
11:00 – 11:15 Wymarsz pielgrzymki z relikwiami świętych i błogosławionych z parafii św. Antoniego M. Zaccarii
12:00 – 14:00 Msza św. z uroczystym Aktem Dziękczynienia i Zawierzenia Opatrzności Bożej w Świątyni Opatrzności Bożej (bezpośrednio po Mszy św. – odsłonięcie tablic diecezji w podziękowaniu za pomoc w budowaniu Świątyni)
14:00 Plac przed Świątynią Opatrzności Bożej w Wilanowie
Otwarcie Miasteczka dla dzieci, Panteonu Wielkich Polaków, Teatru XXI w. dla dzieci
14:00 – 18:00 Festiwal Muzyki Chrześcijańskiej „Moc Dobra”
15:00 Modlitwa w Godzinie Miłosierdzia z Koronką do Bożego Miłosierdzia
15:15 Wypuszczenie baloników „Dziękuję” do nieba
18:00 – 20:30 Prezentacja laureatów Festiwalu „Moc Dobra”
20:30 – 21:30 Wieczór uwielbienia w Świątyni Opatrzności Bożej
21:37 Iluminacja świątyni; zakończenie uroczystości

 

Author: Sekretariat