Solidarność Podbeskidzie W ROCZNICĘ STANU WOJENNEGO

W ROCZNICĘ STANU WOJENNEGO

W ROCZNICĘ STANU WOJENNEGO

Udostępnij na:

W  czwartek, 13 grudnia, minie 37 lat od dnia ogłoszenia stanu wojennego w Polsce. Tego dnia o 18.00 w kościele Trójcy Przenajświętszej w Bielsku-Białej odprawiona zostanie msza święta w intencji Ojczyzny i tych, którzy dla niej cierpieli.sw14Decyzja o zdławieniu siłą wolnościowego ruchu „Solidarności” wiązała się z pacyfikowaniem strajków i wszelkich innych przejawów oporu, zwolnieniami z pracy, uwięzieniem wielu tysięcy osób, drastycznym ograniczeniem swobód i praw obywatelskich.

sw09Tylko na Podbeskidziu w czasie stanu wojennego internowano ponad dwieście osób, blisko sto następnych aresztowano i skazano na długoletnie więzienia. Wielu związkowców zostało zmuszonych do emigracji – wówczas wiązało się to z bezterminowym zakazem powrotu do Polski. – Rocznica wprowadzenia stanu wojennego jest tragiczną datą. Nie chcemy jej świętować, ale nie możemy o niej zapomnieć, a zwłaszcza o tych, którzy wtedy cierpieli za „Solidarność” – mówi Marek Bogusz, przewodniczący podbeskidzkiej „Solidarności”.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

W rocznicę wprowadzenia stanu wojennego, a więc w czwartek 13 grudnia, o 18.00 w kościele Trójcy Przenajświętszej w Bielsku-Białej odprawiona zostanie msza święta w intencji Ojczyzny i tych, którzy dla niej cierpieli. Wcześniej, w godzinach południowych, związkowcy złożą kwiaty pod tablicą na kościele Opatrzności Bożej, upamiętniającą osoby represjonowane w stanie wojennym.

Apelujemy do zakładowych organizacji “Solidarności” o uczestnictwo wraz z pocztami sztandarowymi w naszej wspólnej modlitwie.

sw07

Udostępnij na Facebooku »

Udostępnij na:

Author: Rzecznik