Solidarność Podbeskidzie Turniej piłkarski „S” za nami

Turniej piłkarski „S” za nami

Turniej piłkarski „S” za nami

Udostępnij na:

W sobotę, 25 czerwca na boiskach MOSiR Pod Wałką w Cieszynie odbył się tradycyjny, doroczny turniej piłkarski zorganizowany przez „Solidarność” Regionu Podbeskidzie. Upał był potężny, a emocje nie mniejsze niż na boisku w Saint-Étienne, gdzie tego samego dnia Polacy walczyli ze Szwajcarami.

W cieszyńskim turnieju wzięło udział ponad dwustu piłkarzy skupionych w dziewiętnastu drużynach, wystawionych przez zakładowe komisje „Solidarności” z różnych stron Podbeskidzia. W półfinale, gdy na placu boju zostały już tylko cztery drużyny, reprezentanci Browaru pokonali zespół Polifarbu 3:1, a zmagania drużyn dwóch bielskich spółek, Aluprof i Grammer, zakończyły się wynikiem 1:0. W finale cieszyńscy browarnicy pokonali zespół z Aluprofu 3:0. Z kolei Polifarb wywalczył, po serii rzutów karnych, trzecie miejsce. Golkiper tej drużyny, Sebastian Ganiek, zdobył puchar dla najlepszego bramkarza turnieju.

Puchary dla zwycięzców wręczali przewodniczący Zarządu Regionu, marek Bogusz, szef cieszyńskiego oddziału „S” (i równocześnie główny organizator rozgrywek) Michał Marek oraz pełnomocnik burmistrza Cieszyna ds. kultury fizycznej, sportu i rekreacji Cezary Cieńciała.

Głównym sponsorem cieszyńskich rozgrywek i fundatorem nagród był Powszechny Zakład Ubezpieczeń na Życie SA. Print

Turniej zyskał także finansowe wsparcie Przedsiębiorstwa Górniczego Silesia z Czechowic-Dziedzic.

Udostępnij na:

Author: Sekretariat