Solidarność Podbeskidzie Turniej im. Stefana Zubera

Turniej im. Stefana Zubera

Turniej im. Stefana Zubera

Udostępnij na:

W poniedziałek, 8 maja, w bielskiej hali pod Dębowcem odbył się VIII Międzynarodowy Turniej Piłki Siatkowej im. Stefana Zubera. W rozgrywkach wzięło udział około 130 zawodników, w tym także reprezentanci Litwy i Czech. Wśród sponsorów turnieju od lat jest podbeskidzka „Solidarność”.

zuberPatronem turnieju jest zmarły w 2009 roku znany działacz podbeskidzkiej „Solidarności” i społecznik, Stefan Zuber, m.in. wieloletni przewodniczący Komisji Zakładowej w bielskiej Przędzalni Czesankowej Weldoro. To on jako pierwszy – będąc założycielem i prezesem Parafialno-Szkolnego Klubu Sportowego „Beskidy” w Bielsku-Białej Hałcnowie – zaczął organizację młodzieżowych turniejów siatkówki. Dziś jego pracę kontynuuje córka, Renata Zuber, a sam turniej nosi imię jego pomysłodawcy i pierwszego organizatora.

W tegorocznych rozgrywkach, organizowanych – jak zawsze – przez hałcnowski PPKS „Beskidy”, wzięło udział 12 drużyn chłopców i dziewcząt, w tym reprezentanci czeskiego Frydka-Mistka i gimnazjum w Awiżeniach koło Wilna. Były też zespoły z Czechowic-Dziedzic, Jastrzębia Zdroju, Kóz oraz bielskich parafii w Lipniku i Hałcnowie.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

W ceremonii podsumowania turnieju wzięli udział przedstawiciele podbeskidzkiej „Solidarności” – przewodniczący ZR Marek Bogusz i wiceprzewodniczący Stanisław Sołtysik. W podziękowaniu za wieloletnie wspieranie turnieju zostali oni uhonorowani okolicznościowym dyplomem oraz statuetką „Hałcnowskiego Anioła”.

 

 

Udostępnij na:

Author: Rzecznik