Solidarność Podbeskidzie Turniej im. Stefana Zubera

Turniej im. Stefana Zubera

Turniej im. Stefana Zubera

W poniedziałek, 23 kwietnia 2018 roku, w bielskiej hali pod Dębowcem odbyły się finałowe rozgrywki IX Międzynarodowego Turnieju Piłki Siatkowej im. Stefana Zubera. Wzięła w nich udział ponad setka młodych zawodniczek i zawodników, w tym także reprezentanci Litwy i Czech. Wśród sponsorów turnieju od lat jest podbeskidzka „Solidarność”.

zuberPatronem turnieju jest zmarły w 2009 roku znany działacz podbeskidzkiej „Solidarności” i społecznik, Stefan Zuber, m.in. wieloletni przewodniczący Komisji Zakładowej w bielskiej Przędzalni Czesankowej Weldoro. To on jako pierwszy – będąc założycielem i prezesem Parafialno-Szkolnego Klubu Sportowego „Beskidy” w Bielsku-Białej Hałcnowie – zaczął organizację młodzieżowych turniejów siatkówki. Dziś jego pracę kontynuuje córka, Renata Zuber, a sam turniej nosi imię jego pomysłodawcy i pierwszego organizatora.

IMG_6298

W tegorocznych rozgrywkach, organizowanych – jak zawsze – przez hałcnowski PPKS „Beskidy”, wzięło udział 12 drużyn chłopców i dziewcząt, w tym reprezentanci czeskiego Frydka-Mistka i gimnazjum w Awiżeniach koło Wilna.

W ceremonii podsumowania turnieju wziął udział przewodniczący podbeskidzkiej „Solidarności” Marek Bogusz. W podziękowaniu za wieloletnie wspieranie turnieju został on uhonorowany okolicznościowym dyplomem oraz statuetką „Dobrego Anioła”.

 

 

 

 

Author: Rzecznik