Solidarność Podbeskidzie Trwa XXIX Krajowy Zjazd Delegatów NSZZ Solidarność

Trwa XXIX Krajowy Zjazd Delegatów NSZZ Solidarność

Trwa XXIX Krajowy Zjazd Delegatów NSZZ Solidarność

Udostępnij na:

Hymnem państwowym rozpoczął się XXIX Krajowy Zjazd Delegatów NSZZ Solidarność. Na początku obrad minutą ciszy uczczono pamięć członków związku, którzy odeszli w minionej kadencji “na wieczność”. 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Później przewodniczący NSZZ Solidarność Piotr Duda powitał dostojnych gości, a wśród nich prezydenta RP Andrzeja Dudę, wicepremier Beatę Szydło, minister rodziny Elżbietę Rafalską i wiceministra Stanisława Szweda, prezesa IPN Jarosława Szarka.

– To kulminacja święta NSZZ Solidarność. Ten zjazd w Częstochowie jest wyjątkowy, już mówiłem, że modliliśmy się na Jasnej Górze, zawierzyliśmy Solidarność Matce Boskiej Częstochowskiej, to wielkie wydarzenie. Spotykamy się w 100-lecie odzyskania przez nasz kraj niepodległości. Doskonale wiemy, jako ludzie Solidarności, że nie byłoby celebrowania tej wspaniałej rocznicy, gdyby nie Solidarność, gdyby nie zryw robotników w 1980 r. To kolejna wspaniała rocznica, 40. rocznica pontyfikatu Karola Wojtyły, Ojca Świętego Jana Pawła II, bez którego nie byłoby Solidarności. Cieszę się, że możemy spotkać się w Częstochowie, że możemy historycznie gościć na zjeździe sprawozdawczym prezydenta Najjaśniejszej RP Andrzeja Dudę. Dziękujemy, że jest pan z nami – powiedział przewodniczący Piotr Duda.

W dalszej części przedpołudniowych obrad KZD głos zabrali zaproszeni goście – szczegóły na portalu tysol.pl.

Udostępnij na:

Author: Rzecznik