Solidarność Podbeskidzie Święto Niepodległości w Bielsku-Białej

Święto Niepodległości w Bielsku-Białej

Święto Niepodległości w Bielsku-Białej

Udostępnij na:

Przedstawiciele podbeskidzkiej „Solidarności” wraz z pocztem sztandarowym Zarządu Regionu wzięli udział w głównych obchodach Święta Niepodległości w Bielsku-Białej.

Główne uroczystości 97. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę w Bielsku-Białej rozpoczęła Msza św. koncelebrowana w kościele św. Maksymiliana, pod przewodnictwem biskupa Piotra Gregera przez gospodarza parafii ks. Stanisława Wawrzyńczyka oraz ks. Krzysztofa Ryszkę, proboszcza parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa, ks. Marka Rycio, proboszcza wojskowej parafii Miłosierdzia Bożego w Bielsku-Białej i ks. Sławomira Zawadę, kapelana księdza biskupa. W kościele był obecny także bp Paweł Anweiler – zwierzchnik diecezji cieszyńskiej Kościoła ewangelicko-augsburskiego. Nie zabrakło bardzo licznych pocztów sztandarowych szkół, organizacji społecznych i patriotycznych, a także orkiestry i Kompanii Honorowej 18. Bielskiego Batalionu Desantowo-Szturmowego oraz parlamentarzystów i władz samorządowych wszystkich szczebli.
Po zakończeniu Eucharystii pochód uczestników uroczystości przeszedł na cmentarz wojskowy, gdzie po modlitwie za obrońców Ojczyzny odbył się apel poległych zwieńczony salwą honorową.

Zdjęcia: www.bielsko.gosc.pl

Udostępnij na:

Author: Sekretariat