Solidarność Podbeskidzie Spotkanie w rocznicę stanu wojennego

Spotkanie w rocznicę stanu wojennego

Spotkanie w rocznicę stanu wojennego

Udostępnij na:

W związku ze zbliżającą się 35. rocznicą wprowadzenia stanu wojennego w Polsce w sobotę, 10 grudnia, w Delegaturze Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Bielsku-Białej odbyło się spotkanie dawnych i obecnych działaczy podbeskidzkiej „Solidarności”. Organizatorami spotkania był Zarząd Regionu Podbeskidzie NSZZ „S” i nowopowstałe bielskie stowarzyszenie „Podbeskidzie Wspólna Pamięć”.

PC106861W spotkaniu wzięło udział ponad sto osób, w tym wielu działaczy podziemnych struktur „Solidarności’. Były wśród nich osoby internowane w stanie wojennym, a także więźniowie polityczni tamtego okresu.

W trakcie spotkania Bogdan Szozda zaprezentował cele i zadania stowarzyszenia „Podbeskidzie Wspólna Pamięć”, a Artur Kasprzykowski (IPN Katowice) wygłosił referat “Stan wojenny na Podbeskidziu”. Zwieńczeniem spotkania był koncert „Muzyka serca i rozumu” zaprezentowany przez Józefa Brodę i Janusza Kohuta.

We wtorek, 13 grudnia, o 18.00 w bielskim kościele Trójcy Przenajświętszej odprawiona zostanie Msza Święta w intencji wszystkich, którzy ucierpieli wskutek stanu wojennego, zwłaszcza na Podbeskidziu.

 

 

Udostępnij na:

Author: Rzecznik