Solidarność Podbeskidzie „Solidarność” protestuje przed sklepami Intermarche

„Solidarność” protestuje przed sklepami Intermarche

„Solidarność” protestuje przed sklepami Intermarche

Udostępnij na:

W niedzielę 13 lutego 2022 r. o godz. 12:00 rozpoczęła się konferencja prasowa połączona z pikietą przed sklepem francuskiej sieci Intermarche w Cieszynie. Związkowcy z „Solidarności” chcą w ten sposób zaprotestować przeciwko łamaniu ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele i święta oraz w niektóre inne dni.

Przypominamy, że od 1 lutego 2022 roku obowiązuje nowelizacja ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele. Sieci handlowe próbowały omijać ustawę wykorzystując patent na „placówkę pocztową”, a po uszczelnieniu przepisów testują sposoby na „dworzec autobusowy” czy „czytelnię książek”. Solidarność zabiega o przestrzeganie przepisów i respektowanie prawa pracowników handlu do wolnych niedziel.

– Dziś byliśmy świadkami kolejnej parodii. Sklep Intermache w Cieszynie by ominąć przepisy przemianował się na wypożyczalnie sprzętu sportowego. Nadal sprzedawano w nim alkohol co jest niezgodne z przepisami, dlatego tak jak w ubiegłym tygodniu zawiadomiliśmy policję. Funkcjonariusze poinformowali nas, że sprawa zostanie skierowana do prokuratury. To jest kpina z polskiego prawa, dlatego należy zadać pytanie kto jest silniejszy – czy polski rząd i polskie prawo czy międzynarodowe sieci handlowe?  –  powiedział nam Alfred Bujara, szef handlowej „Solidarności”. – Kolejny raz ustawa o ograniczeniu handlu w niedziele jest łamana, dlatego ponownie apelujemy o systematyczne kontrole Państwowej Inspekcji Pracy i nakładanie wysokich kar na takie sklepy.

Źródło: tysol.pl 

Udostępnij na:

Author: Rzecznik