Solidarność Podbeskidzie “Solidarność” popiera Andrzeja Dudę

“Solidarność” popiera Andrzeja Dudę

“Solidarność” popiera Andrzeja Dudę

Udostępnij na:

Dzisiaj Piotr Duda w imieniu Komisji Krajowej NSZZ “Solidarność” podpisał z kandydatem na Prezydenta RP Andrzejem Dudą “Umowę programową” oraz oficjalnie udzielił mu poparcia. – Wybory prezydenckie to wybory obywatelskie, a nie partyjne. “Solidarność” w ostatnich latach wskazywała kandydata, którego Związek popierał, ale dzisiejsze spotkanie jest historyczne. Po raz pierwszy podpisaliśmy “Umowę programową” z kandydatem na prezydenta – tłumaczył podczas konferencji prasowej, przewodniczący KK NSZZ “Solidarność”.

– Umowa jest zgodna z naszymi postulatami, jest polityczną gwarancją, że prezydent Andrzej Duda będzie dbał o nasze postulaty – mówił. – Mogę powiedzieć już teraz do wszystkich członków związku oraz wszystkich pracowników: głosujcie na Dudę! Oczywiście Andrzeja Dudę… Niezależnie od tego jak skończą się te wybory (a mam głęboką nadzieję, że je wygramy), zyskałeś coś, czego nie można kupić: zaufanie obywateli i członków “Solidarności”. Mam nadzieję, że wygrasz te wybory! – odniósł się do Andrzeja Dudy przewodniczący.

Kandydat na Prezydenta RP, Andrzej Duda, podziękował “Solidarności” za poparcie.

– “Godne życie w bezpiecznej Polsce” to nie tylko hasło, ale wizja. Gospodarka, podatki powinny sprzyjać obywatelom, a tak się nie dzieje. Jako Prezydent RP chciałabym stać na straży dialogu społecznego i być jego patronem. Wierzę, że dialog jest możliwy i, że w niedalekiej przyszłości będziemy mogli zacząć wspólnie go realizować – mówił Andrzej Duda.

Umowa zobowiązuje kandydata m.in. do działań na rzecz obniżenia wieku emerytalnego oraz korzystnych dla pracowników zmian w prawie pracy.

Andrzej Duda i Piotr Duda złożyli wspólnie kwiaty przy grobie patrona NSZZ “Solidarność” bł. ks. Jerzego Popiełuszki na warszawskim Żoliborzu.

Pełna treść porozumienia dostępna jest tutaj

 

 

Udostępnij na:

Author: admin