Solidarność Podbeskidzie „Solidarność” broni szkoły

„Solidarność” broni szkoły

„Solidarność” broni szkoły

Udostępnij na:

Podbeskidzka „Solidarność” sprzeciwia się planom przeniesienia siedziby Zespołu Szkół „Silesia” w Czechowicach-Dziedzicach i solidaryzuje się w tej kwestii z opinią społeczności tej placówki.

Zarząd Regionu Podbeskidzie NSZZ „Solidarność” z dużym niepokojem obserwuje działania Starostwa bielskiego dążącego do przekazania budynku Zespołu Szkół „Silesia” w Czechowicach-Dziedzicach, domu kultury, poczty oraz apteki na rzecz innych podmiotów.
Solidaryzując się z rodzicami i uczniami, którzy podjęli protest wobec planowanym zamierzeniom w pełni rozumiejąc ich determinację popieramy ich protest.

Zwracamy się do Pana Starosty aby szanując wolę lokalnego społeczeństwa w duchu prawdziwego dialogu podjął decyzję nie tylko opartą o racje ekonomiczne ale miał na względzie szeroko rozumiany interes społeczny.

Brak zrozumienia woli społecznej strony może zaowocować eskalacją konfliktu i zapewne uderzy w wizerunek samorządu powiatowego.

/Stanowisko Zarządu Regionu Podbeskidzie NSZZ „Solidarność” z dnia 21 grudnia 2015 roku w sprawie Zespołu Szkół „Silesia” w Czechowicach-Dziedzicach/

Źródło zdjęcia »

Udostępnij na:

Author: Sekretariat