Solidarność Podbeskidzie Proksa: Rząd podjął trzy z czterech postulatów “S.”. Najdłużej głodujący zawieszają protest

Proksa: Rząd podjął trzy z czterech postulatów “S.”. Najdłużej głodujący zawieszają protest

Proksa: Rząd podjął trzy z czterech postulatów “S.”. Najdłużej głodujący zawieszają protest

Udostępnij na:
Opublikowano dnia 01.04.2019

 

Dziś w Centrum Partnerstwa Społecznego “Dialog” odbyło się kolejne nadzwyczajne posiedzenie prezydium Rady Dialogu Społecznego na temat sytuacji w oświacie. O ich efekcie rozmawiamy z Ryszardem Proksa, przewodniczący Krajowej Sekcji Oświaty i Wychowania NSZZ Solidarność.

 


M. Żegliński, Tygodnik Solidarność

Dzisiejsze rozmowy można uznać za konstruktywne. Na cztery nasze postulaty rząd podjął trzy. Skrócono staż, co prawda nie o tyle ile byśmy chcieli, wycofano się z nowego oceniania nauczycieli i w trybie pilnym zmieniono system wynagradzania, który będzie obowiązywał od przyszłego roku. Rozmowa ugrzęzła na ostatnim punkcie – 15 proc. waloryzacji płac, na chwilę obecną rząd oferuje 10 proc., co nas nie zadowala. Rząd poprosił o przerwę do rana, do godziny 8.00. Strona rządowa ma jeszcze przeliczyć pieniądze i przedstawić jutro nową propozycję. Premier Beata Szydło kilkukrotnie prosiła nas o zaprzestanie głodówki w Krakowie, zapewniając, że nasze postulaty zostaną spełnione. Trzy osoby, które najdłużej głodowały na naszą prośbę zawiesiły głodówkę. ZNP stale upiera się przy podwyżce tysiąc złotych, nie składa żadnych negocjacyjnych propozycji

– powiedział w rozmowie z Tysol.pl Ryszard Proksa, przewodniczący Krajowej Sekcji Oświaty i Wychowania NSZZ Solidarność.

Źródło: Tysol.pl

Udostępnij na:

Author: Sekretariat