Solidarność Podbeskidzie Prezydium ZR ws. ciepła dla Czechowic

Prezydium ZR ws. ciepła dla Czechowic

Prezydium ZR ws. ciepła dla Czechowic

Udostępnij na:

Jak już informowaliśmy Rada Miejska Czechowic-Dziedzic podjęła decyzję, która w przyszłości może spowodować zmianę dostawcy energii cieplnej dla tego miasta, a to może skutkować zamknięciem czechowickiej elektrociepłowni, należącej do spółki Tauron Ciepło. Swoją opinię w tej sprawie ogłosiła 28 listopada podbeskidzka “Solidarność”.

Oto pełna treść stanowiska, przyjętego tego dnia przez Prezydium Zarządu Regionu Podbeskidzie NSZZ “Solidarność”:

Prezydium Zarządu Regionu Podbeskidzie NSZZ „Solidarność” z niepokojem przyjęło zapowiedzi władz gminy Czechowice-Dziedzice dotyczące planowanej zmiany dostawcy energii cieplnej. Realizacja tych planów może doprowadzić do likwidacji elektrociepłowni należącej do spółki Tauron Ciepło, a tym samym do utraty pracy przez 200 osób, w tym wielu mieszkańców gminy Czechowice-Dziedzice. Ubocznym, ale niezwykle istotnym tego skutkiem będzie skazanie w przyszłości Czechowic-Dziedzic na korzystanie z dostaw od jedynego już wówczas dostawcy i dostosowanie się do jego warunków. Istnieje też duże niebezpieczeństwo, że zmiana dostawcy energii cieplnej może spowodować naruszenie norm ekologicznych.

Radni Czechowic-Dziedzic popierając planowaną zmianę źródła wytwarzania ciepła, służącego lokalnej sieci ciepłowniczej, kierowali się ceną, oferowaną przez ewentualnego przyszłego dostawcę. Prezydium ZRP NSZZ „Solidarność” w pełni podziela opinię związkowców ze spółki Tauron Ciepło, kwestionujących zarówno wyliczenia jak i obietnice konkurencji.

Prezydium Zarządu Regionu Podbeskidzie NSZZ „Solidarność” apeluje do Burmistrza oraz Rady Miejskiej Czechowic-Dziedzic o ponowne wnikliwe przeanalizowanie wszystkich aspektów, wiążących się z ewentualną zmianą dostawcy energii cieplnej, oraz podjęcie decyzji, która będzie najbardziej bezpieczna i korzystna dla gminy, jej mieszkańców, podmiotów gospodarczych oraz środowiska.

Udostępnij na:

Author: Rzecznik