Solidarność Podbeskidzie Piłkarze z Hutchinsona najlepsi!

Piłkarze z Hutchinsona najlepsi!

Piłkarze z Hutchinsona najlepsi!

Udostępnij na:

W sobotę, 17 czerwca, na boisku Pod wałką w Cieszynie odbył się kolejny, doroczny turniej piłki nożnej podbeskidzkiej „Solidarności”. Aż 18 drużyn, wystawionych przez zakładowe organizacje naszego związku z całego Podbeskidzia, walczyło o Puchar Przewodniczącego Zarządu Regionu. Ostatecznie trafił on do reprezentacji „Solidarności” z żywieckiej spółki Hutchinson 1.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

W cieszyńskim turnieju – mimo fatalnej pogody – wzięło udział około dwustu piłkarzy skupionych w osiemnastu drużynach, wystawionych przez zakładowe komisje „Solidarności” z różnych stron Podbeskidzia. Były to reprezentacje bielskich spółek Grammer, GE Power Controls, Nemak i Aluprof, Straży Pożarnej i Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego w Bielsku-Białej, spółki Paged z Jasienicy, Przedsiębiorstwa Górniczego Silesia w Czechowicach-Dziedzicach, dwóch żywieckich zakładów Hutchinson (po dwie drużyny), zakładów A i C spółki Delphi z Jeleśni oraz z cieszyńskich spółek PPG Polifarb i Celma-Indukta, a także Browaru i Zakładu Gospodarki Komunalnej w Cieszynie.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

W półfinale, gdy na placu boju zostały już tylko cztery drużyny, reprezentanci spółki Hutchinson 1 pokonali zespół Straży Pożarnej 1:0, a zmagania drużyn z Silesii i Delphi, zakończyły się wynikiem 0:2. W finale spotkały się więc drużyny z Żywiecczyzny: reprezentacja Hutchinsona pokonała zespół z Delphi 2:0. Z kolei bielscy strażacy wywalczyli, po serii rzutów karnych, trzecie miejsce. Warto dodać, ze zawodnik z tej drużyny, Mateusz Warda, został uznany najlepszym strzelcem turnieju. Z kolei golkiper Hutchinsona, Adrian Gołek, zdobył puchar dla najlepszego bramkarza rozgrywek.

Puchary dla zwycięzców wręczali przewodniczący Zarządu Regionu, Marek Bogusz, jego zastępca Stanisław Sołtysik, szef cieszyńskiego oddziału „S” (i równocześnie główny organizator rozgrywek) Michał Marek, przewodniczący oddziału skoczowskiego Czesław Chrapek oraz gość specjalny turnieju – burmistrz Cieszyna Ryszard Macura.

Cieszyński turniej został zorganizowany przy finansowym wsparciu Przedsiębiorstwa Górniczego Silesia z Czechowic-Dziedzic.

 

 

 

 

 

 

Udostępnij na:

Author: Rzecznik