Solidarność Podbeskidzie Piąta edycja gry miejskiej „Tropami Solidarności”

Piąta edycja gry miejskiej „Tropami Solidarności”

Piąta edycja gry miejskiej „Tropami Solidarności”

Udostępnij na:

W 41. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w Polsce Stowarzyszenie „Podbeskidzie Wspólna Pamięć” organizuje piątą edycję Gry Miejskiej „Tropami Solidarności” poświęconą burzliwej historii podbeskidzkiej “Solidarności”, która odbędzie się w Bielsku-Białej w sobotę, 10 grudnia 2021 roku. Organizatorzy szacują, że w grze weźmie udział ponad 50 osób w wieku 15-21 lat.

Tradycyjnie już impreza ta będzie łączyła elementy fabularnej gry terenowej oraz biegu na orientację. Zadaniem uczestników będzie wcielenie się w działaczy „Solidarności“, zmierzenie się z wyzwaniami czasów PRL-u i stanu wojennego (m.in. organizacja demonstracji związkowej, druk i kolportaż podziemnych biuletynów solidarnościowych, przejście przez przesłuchanie przez funkcjonariuszy Służby Bezpieczeństwa oraz wiele innych).

Gra będzie też okazją do spotkania się z prawdziwymi uczestnikami tamtych wydarzeń – organizatorami strajków, podziemnymi drukarzami i kolporterami, uczestnikami nielegalnych demonstracji.

Organizatorami gry są: Stowarzyszenie „Podbeskidzie Wspólna Pamięć” i Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej we współpracy z Zarządem Regionu NSZZ „Solidarność” oraz bielskim biurem Instytutu Pamięci Narodowej.

Więcej szczegółów znaleźć można m.in. na facebooku (@tropamisolidarnosci), poprzez kod QR (obok) lub też klikając TUTAJ.

Także na facebooku znaleźć można regulamin i więcej szczegółów.

Kontaktowy adres mailowy: tropami.solidarnosci@gmail.com

Plakat Gry Miejskiej można pobrać TUTAJ

Uwaga: ilość grup jest ograniczona i o kwalifikacji decyduje kolejność zgłoszeń.

Udostępnij na:

Author: Rzecznik