Solidarność Podbeskidzie Ogólnopolskie Pogotowie Strajkowe „Solidarności”: OFLAGUJMY NASZE ZAKŁADY!

Ogólnopolskie Pogotowie Strajkowe „Solidarności”: OFLAGUJMY NASZE ZAKŁADY!

Ogólnopolskie Pogotowie Strajkowe „Solidarności”: OFLAGUJMY NASZE ZAKŁADY!

Udostępnij na:

pogotowie-strajkowe-solidarnoscW związku z napiętą sytuacją w górnictwie w piątek, 16 stycznia, krajowy sztab protestacyjny, złożony z przewodniczących zarządów regionów i sekretariatów branżowych NSZZ „Solidarność”, ogłosił pogotowie strajkowe na terenie całego kraju.

Wszystkie działania krajowej „Solidarności” uzależnione będą od decyzji Międzyzwiązkowego Komitetu Protestacyjno Strajkowego Regionu Śląsko-Dąbrowskiego i przebiegu negocjacji, który Komitet obecnie prowadzi. Członkowie sztabu przygotowali scenariusze działań. Wszystkie ustalenia sztabu są poufne i będą ujawniane bezpośrednio przed ich podjęciem.
We wtorek 20 stycznia odbędzie się w Katowicach spotkanie z OPZZ i Forum Związków Zawodowych, którego celem mają być wspólne działania.

– Musimy solidarnie okazać nasze poparcie dla górników i ich walki o zachowanie miejsc pracy. Dobrze wiemy, że dziś oni, a jutro my! Apeluję do podbeskidzkich organizacji związkowych o wywieszenie na bramach swych firm czy instytucji flag, zarówno narodowych jak i „Solidarności” i rozpoczęcie przygotowań do dalszych akcji protestacyjnych, o których będziemy informować na bieżąco, w zależności od rozwoju sytuacji – mówi przewodniczący podbeskidzkiej „Solidarności”, Marek Bogusz.

Udostępnij na:

Author: admin