Solidarność Podbeskidzie Odświętne zebranie

Odświętne zebranie

Odświętne zebranie

Udostępnij na:

W poniedziałek, 21 marca, odbyło się posiedzenie Zarządu Regionu Podbeskidzie NSZZ „Solidarność”. Zebranie, zorganizowane już w Wielkim Tygodniu, miało charakter świąteczny, stąd wśród gości znalazł się  – obok wicewojewody Jana Chrząszcza, senatora Andrzeja Kamińskiego i dyrektora Maksymiliana Prygi z biura wiceministra Stanisława Szweda – także kapelan podbeskidzkiej „Solidarności” ks. prałat Zbigniew Powada.

W roboczej części zebrania członkowie ZR wysłuchali sprawozdania przewodniczącego Marka Bogusza z ostatnich prac Zarządu, a także informacji związkowców na temat sytuacji w poszczególnych zakładach pracy. W tej części posiedzenia – w związku z niepokojącymi sygnałami z niektórych komisji zakładowych – Zarząd Regionu postanowił wystąpić do Komisji Krajowej i rządu o pilne uregulowanie prawnych aspektów pracy obcokrajowców w Polsce. Zapadła też decyzja o zorganizowaniu roboczego spotkania przedstawicieli podbeskidzkiej „Solidarności” z reprezentacją Państwowej Inspekcji Pracy, by omówić zasady bieżącej współpracy.

Podjęta została decyzja o organizacji wyjazdu związkowców z Podbeskidzia na XVII Ogólnopolską Pielgrzymkę „Solidarności” do Lichenia, która odbędzie się w dniach 23 i 24 kwietnia br. (koordynatorzy: Czesław Chrapek i Krzysztof Chudzik). Powołano tez 12-osobowy zespół, który zajmie się przygotowaniami i organizacją przyszłorocznej wrześniowej Pielgrzymki Ludzi Pracy na Jasną Górę (region Podbeskidzie jest jej głównym organizatorem).

W dalszej części zebrania związkowcy wysłuchali informacji o bieżących pracach Parlamentu i rządu, przedstawionych przez senatora Andrzeja Kamińskiego i dyrektora Maksymiliana Pryge z biura posła Stanisława Szweda, a także spotkali się z pochodzącym z Bielska-Białej nowym wicewojewodą Janem Chrząszczem. – To jest nasze pierwsze oficjalne spotkanie, ale od początku utrzymujemy bieżące, robocze kontakty – podkreślił wicewojewoda, oferując związkowcom współpracę i wszelką możliwa pomoc w rozwiązywaniu trudnych spraw.

Ostatnią, najbardziej odświętną częścią zebrania było spotkanie z kapelanem podbeskidzkiej „Solidarności” ks. prałatem Zbigniewem Powadą. Był to czas na wielkopostną refleksję i wielkanocne życzenia. Związkowcy skorzystali z okazji i złożyli swemu duszpasterzowi życzenia nie tylko świąteczne ale i imieninowe. Wszystkiego dobrego, Księże Zbigniewie!

 

Udostępnij na:

Author: Sekretariat