Solidarność Podbeskidzie Nowy duszpasterz ludzi pracy

Nowy duszpasterz ludzi pracy

Nowy duszpasterz ludzi pracy

Udostępnij na:

Decyzją ordynariusza diecezji bielsko-żywieckiej biskupa Romana Pindla nowym duszpasterzem ludzi pracy został ks. prałat Józef Oleszko, proboszcz parafii Trójcy Przenajświętszej w Bielsku-Białej. W poniedziałek, 26 września, był on po raz pierwszy gościem Zarządu Regionu Podbeskidzie NSZZ „Solidarność”.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

– Chciałem się tylko wam pokazać i przedstawić – powiedział do związkowców ks. Oleszko krótko mówiąc o swej dotychczasowej pracy. Przewodniczący podbeskidzkiej „Solidarności” Marek Bogusz witając nowego duszpasterza ludzi pracy powiedział o najbliższych wspólnych przedsięwzięciach i planach. Przede wszystkim będzie to organizacja peregrynacji obrazu Matki Bożej Solidarności w podbeskidzkich parafiach oraz przygotowania do przyszłorocznej Pielgrzymki Ludzi Pracy na Jasną Górę – nasz region wraz ze swym duszpasterzem ma być jej głównym organizatorem. Pracy będzie więc mnóstwo…

Ksiądz Prałat Józef Oleszko ma 58 lat. Urodził się w Brzezinach Śląskich koło Piekar Śląskich. Święcenia kapłańskie przyjął 19 kwietnia 1984 r. – Moje kapłaństwo u swych początków zbiegło się z posługą i męczeńską śmiercią księdza Jerzego Popiełuszki. Potem starałem się młodzieży przybliżać postać, posługę i nauczanie tego kapłana – powiedział ks. Oleszko podczas spotkania ze związkowcami.

Oleszko ks. 3Po otrzymaniu święceń rozpoczął pracę jako wikariusz w Parafii św. Krzysztofa w Tychach. W 1988 roku został przeniesiony do parafii  Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Skoczowie, gdzie pracował do 1992 roku. Po utworzeniu Diecezji Bielsko-Żywieckiej objął stanowisko wizytatora w Wydziale Katechetycznym w Bielsku-Białej i zamieszkał na parafii Narodzenia św. Jana Chrzciciela w Rudzicy. W 1998 roku został proboszczem parafii Trójcy Przenajświętszej w Bielsku-Białej, gdzie pracuje do chwili obecnej. W maju 2008r. został mianowany przez papieża Benedykta XVI prałatem.

 

 

Udostępnij na:

Author: Rzecznik