Solidarność Podbeskidzie Konsultacje ws. ronda “Trzeciego Szeregu Solidarności”

Konsultacje ws. ronda “Trzeciego Szeregu Solidarności”

Konsultacje ws. ronda “Trzeciego Szeregu Solidarności”

Udostępnij na:

Prezydent Bielska-Białej ogłosił internetowe konsultacje wniosku o nadanie jednemu z rond w mieście nazwy “Trzeciego Szeregu Solidarności”. Nadanie tej nazwy jest inicjatywą podbeskidzkiej “Solidarności”, wspartą przez dawnych działaczy podziemnej “Solidarności” i przez Stowarzyszenie “Podbeskidzie Wspólna Pamięć”. Poprzyjmy ten projekt…

W uchwale Zarządu Regionu, w której zaapelowaliśmy o nadanie jednemu z bielskich rond nazwy |Trzeciego Szeregu Solidarności” , czytamy m.in. :

Zarząd Regionu Podbeskidzie NSZZ „Solidarność” – chcąc uhonorować działaczy podziemnej „Solidarności”, dzięki którym żyjemy dziś w wolnej Polsce – postanawia wystąpić do Rady Miejskiej Bielska-Białej o nadanie jednemu z nowopowstałych rond w mieście imienia „Trzeciego Szeregu Solidarności”.        

Podziemna Regionalna Komisja Wykonawcza „Trzeci Szereg” NSZZ „Solidarność” Regionu Podbeskidzi działała nieprzerwanie od pierwszych tygodni stanu wojennego aż po ponowną legalizację „Solidarności” w kwietniu 1989 roku. Była to jedna z największych konspiracyjnych struktur podziemnych „Solidarności” w Polsce. Skupiała ludzi, którzy nie szczędząc swych sił, zdrowia i wolności, prowadzili działalność w podziemnych strukturach NSZZ „Solidarność” walcząc o wolność naszej Ojczyzny. Wielu członków i współpracowników „Trzeciego Szeregu” poniosło dotkliwe represje, wielu z nich do dziś jest nieznanych. Nadanie imienia „Trzeciego Szeregu Solidarności” jednemu z bielskich rond byłoby symbolicznym uhonorowaniem postawy i ofiary tych ludzi.

Apelujemy do wszystkich członków i sympatyków “Solidarności”, a zwłaszcza do zakładowych organizacji naszego związku o poparcie tego projektu. Piszmy na adres:  konsultacjenazwyulic@um.bielsko.pl . Czasu jest bardzo mało, bo konsultacje kończą się już 19 maja!

Więcej na temat e-konsultacji: TUTAJ

 

Udostępnij na:

Author: Rzecznik