Solidarność Podbeskidzie Komisja Krajowa: “Zwracamy się do wszystkich ugrupowań politycznych o przedstawienie jasnego stanowiska”

Komisja Krajowa: “Zwracamy się do wszystkich ugrupowań politycznych o przedstawienie jasnego stanowiska”

Opublikowano dnia 29.04.2019 12:36

“Niebawem odbędą się w Polsce wybory do Parlamentu Europejskiego. Od składu PE w następnej kadencji w znacznym stopniu zależeć będzie kierunek unijnej polityki klimatyczno-energetycznej, a wiec obszar o kluczowym znaczeniu dla polskiej gospodarki (…) Kontynuacja tej polityki w obecnym kształcie spowoduje upadek wielu gałęzi polskiego przemysłu, m.in stalowego, hutniczego, czy cementowego, oraz dalszy, gwałtowny wzrost cen energii elektrycznej, którego skutkiem będzie regres gospodarczy, utrata suwerenności energetycznej, utrata setek tysięcy miejsc pracy, oraz trwałe zubożenie polskiego społeczeństwa” – czytamy w Stanowisku Komisji Krajowej uchwalonym w zjeździe KK w Szczyrku 25 kwietnia. Tylko u nas publikujemy w całości oświadczenie.


logo Solidarność

Dążenie do gruntownego przewartościowania obecnej polityki klimatyczno-energetycznej UE powinno stanowić absolutny priorytet dla osób startujących w tegorocznych wyborach do PE. W związku z powyższym KK “S” zwraca się do wszystkich ugrupowań politycznych o przedstawienie jasnego i wyczerpującego stanowiska dot. polityki klimatyczno-energetycznej UE

– czytamy w oświadczeniu.

Źródło: www.tysol.pl