Solidarność Podbeskidzie II Gra Miejska „Tropami Solidarności”

II Gra Miejska „Tropami Solidarności”

II Gra Miejska „Tropami Solidarności”

Zapraszamy młodzież na II Grę Miejską „Tropami Solidarności” poświęconą burzliwej historii podbeskidzkiej “Solidarności”.

Rozmiar 1Impreza odbędzie się w sobotę,  15 grudnia 2018 roku w godzinach 14:00 – 18:00 i zaczyna się przy katedrze św. Mikołaja w Bielsku-Białej. Będzie łączyła w sobie elementy fabularnej gry terenowej oraz biegu na orientację.

Zadaniem uczestników będzie wcielenie się w działaczy “Solidarności”, sprostanie wyzwaniom czasów PRL-u i stanu wojennego (m.in. organizacja demonstracji związkowej, druk i kolportaż podziemnych biuletynów solidarnościowych, sprostanie przesłuchaniu przez funkcjonariuszy Służby Bezpieczeństwa oraz wiele innych).

W trakcie gry spotkają się też z prawdziwymi uczestnikami tamtych wydarzeń – organizatorami strajków, podziemnymi drukarzami i kolporterami, uczestnikami nielegalnych demonstracji.

Aby wziąć udział w grze miejskiej TROPAMI “SOLIDARNOŚCI” wymagany jest zespół złożony z trzech lub czterech osób w wieku 16-21 lat, które lubią rywalizować i nie obawiają się poddać sprawdzianowi swoich umiejętności czytania mapy, rozwiązywania zagadek i szyfrów oraz wyszukiwania informacji. Zespół należy zgłosić do 10 grudnia 2018 r. wypełniając formularz dostępny na facebooku, zamieszczonym na Wydarzeniu “Gra miejska “Solidarność” https://www.facebook.com/events/208447373403797  lub na stronie internetowej www.bbzhr.pl.

Uwaga: ilość grup jest ograniczona i o kwalifikacji decyduje kolejność zgłoszeń.

Naszymi celami są:

  1. Promocja i popularyzacja historii “Solidarności” na Podbeskidziu.
  2. Upowszechnianie idei żywych lekcji historii oraz spotkań ze świadkami historii.
  3. Zaznajomienie młodzieży z historią ich regionu i ludzi, którzy w nim żyją.
  4. Propagowanie i nauka właściwych postaw obywatelskich, patriotycznych oraz społecznych.
  5. Promocja aktywnego spędzania wolnego czasu.

Udostępnij na Facebooku »

Author: Rzecznik