Solidarność Podbeskidzie Gra miejska “Tropami Solidarności”

Gra miejska “Tropami Solidarności”

Gra miejska “Tropami Solidarności”

Udostępnij na:

Stowarzyszenie “Podbeskidzie Wspólna Pamięć” organizuje – wraz ze Związkiem Harcerstwa Rzeczypospolitej i podbeskidzką “Solidarnością” – grę miejską “Tropami Solidarności”. Odbędzie się ona na ulicach Bielska-Białej w sobotę, 9 grudnia, ale termin zgłaszania uczestników upływa już we wtorek, 5 grudnia.

Tropami S logoGra odbędzie się w sobotę,  9 grudnia 2017 roku w godzinach 15:00 – 20:00 na ulicach Bielska-Białej i będzie łączyła w sobie elementy fabularnej gry terenowej oraz biegu na orientację.

Zadaniem uczestników będzie wcielenie się w role działaczy “Solidarności” i sprostanie wyzwaniom czasów PRL i wprowadzonego stanu wojennego (m.in. organizacja demonstracji związkowej, kolportaż podziemnych pism solidarnościowych, przechytrzenie Służby Bezpieczeństwa podczas przesłuchania oraz wiele innych).

Aby wziąć udział w grze miejskiej TROPAMI “SOLIDARNOŚCI” wymagane jest zgłoszenie zespołu, złożonego z 3 lub 4 osób w wieku 16-21 lat, które lubią rywalizować i nie obawiają się poddać sprawdzianowi swoich umiejętności czytania mapy, rozwiązywania zagadek i szyfrów oraz wyszukiwania informacji. Zespół należy zgłosić do 5 grudnia 2017 r. wypełniając formularz dostępny w wydarzeniu na facebooku zamieszczonym na funpage “ZHR na Podbeskidziu” www.facebook.com/bbzhr, lub na stronie internetowej www.bbzhr.pl.

Uwaga: ilość grup jest ograniczona i o kwalifikacji decyduje kolejność zgłoszeń.

Naszymi celami są:

  1. Promocja i popularyzacja historii “Solidarności” na Podbeskidziu.
  2. Upowszechnianie idei żywych lekcji historii oraz spotkań ze świadkami historii.
  3. Zaznajomienie młodzieży z historią ich regionu i ludzi, którzy w nim żyją.
  4. Propagowanie i nauka właściwych postaw obywatelskich, patriotycznych i społecznych.
  5. Promocja aktywnego spędzania wolnego czasu.
Udostępnij na:

Author: Rzecznik