Solidarność Podbeskidzie GRA MIEJSKA „TROPAMI SOLIDARNOŚCI”

GRA MIEJSKA „TROPAMI SOLIDARNOŚCI”

GRA MIEJSKA „TROPAMI SOLIDARNOŚCI”

W sobotę,  14 grudnia 2019 roku w godzinach 15.30 – 19.00 odbędzie się w Bielsku-Białej trzecia edycja Gry Miejskiej „Tropami Solidarności”, organizowanej wspólnie przez Stowarzyszenie „Podbeskidzie Wspólna Pamięć”, Związek Harcerstwa Rzeczpospolitej i podbeskidzką „Solidarność”.

Tropami Solidarności 2019_pieczątkaGra będzie łączyła w sobie elementy fabularnej gry terenowej oraz biegu na orientację. Zadaniem uczestników będzie wcielenie się w działaczy “Solidarności”, sprostanie wyzwaniom czasów PRL-u i stanu wojennego (m.in. organizacja demonstracji związkowej, druk i kolportaż podziemnych biuletynów solidarnościowych, sprostanie przesłuchaniu przez funkcjonariuszy Służby Bezpieczeństwa oraz wiele innych).

Gra będzie też okazją do spotkania się z prawdziwymi uczestnikami tamtych wydarzeń – organizatorami strajków, podziemnymi drukarzami i kolporterami, uczestnikami nielegalnych demonstracji.

Gra-2Aby wziąć udział w grze miejskiej „Tropami Solidarności” wymagany jest zespół złożony z trzech lub czterech osób w wieku 16-21 lat, które lubią rywalizować i nie obawiają się poddać sprawdzianowi swoich umiejętności czytania mapy, rozwiązywania zagadek i szyfrów oraz wyszukiwania informacji. Dla zwycięzców przewidziano atrakcyjne nagrody, a dla wszystkich uczestników poczęstunek i upominki.

Zespół należy zgłosić do 9 grudnia 2019 r. wypełniając formularz, który już jest dostępny TUTAJ.

Więcej informacji znaleźć można na stronie internetowej stowarzyszenia Podbeskidzie Wspólna Pamięć – czyli TUTAJ

Natomiast TUTAJ można obejrzeć fotorelację z ubiegłorocznej edycji tej gry.

Author: Rzecznik