Solidarność Podbeskidzie Fiatowska “Solidarność” po wyborach – Wanda Stróżyk na kolejną kadencję

Fiatowska “Solidarność” po wyborach – Wanda Stróżyk na kolejną kadencję

Fiatowska “Solidarność” po wyborach – Wanda Stróżyk na kolejną kadencję

Udostępnij na:

Trwają wybory w zakładowych organizacjach związkowych “Solidarności”. W sobotę 18 lutego 2023 r. odbyły się one w “S” FCA Poland.

Międzyzakładowa Organizacja Związkowa NSZZ „Solidarność” FCA Poland (dawnie Fiat Auto Poland, obecnie Fiat Chrysler Automobiles Poland) jest jedną z największych związkowych organizacji na Podbeskidziu. W 16 spółkach ma blisko półtora tysiąca członków. W Międzyzakładowym Zebraniu Delegatów wzięło udział blisko pięćdziesięciu delegatów. Ich zadaniem – oprócz podsumowania minionej kadencji – było wybranie władz związkowych na nową kadencję, która potrwa do 2028 roku. Wybory na przewodniczącego MOZ wygrała dotychczasowa szefowa tego związku Wanda Stróżyk (na zdjęciu). Była ona jedynym kandydatem do tej funkcji. Fiatowską „Solidarnością” kieruje nieprzerwanie od 2002 roku. W swym sprawozdaniu na zebraniu Wanda Stróżyk oceniła mijającą kadencję jako niezwykle trudną (wpierw pandemia, później wojna na Ukrainie, liczne przestoje oraz trwające wciąż zawirowania i perturbacje na rynku motoryzacyjnym). – Niestety, nowa kadencja nie zapowiada się lepiej. Na pewno czeka nas, związkowców, ciężka praca – mówiła w swym wystąpieniu Wanda Stróżyk.

W trakcie zebrania wybrano też członków Komisji MOZ i Międzyzakładowej Komisji Rewizyjnej, a także delegatów na walne zebrania „Solidarności” Regionów Podbeskidzie, Śląsko-Dąbrowskiego i Rzeszowskiego oraz delegatów na WZD Sekcji Krajowej i Regionalnej Przemysłu Motoryzacyjnego NSZZ „S”.

W wyborczym zebraniu “Solidarności” FAP uczestniczył – w charakterze gościa – przewodniczący Regionu Podbeskidzie Marek Bogusz.

Udostępnij na:

Author: Rzecznik