Solidarność Podbeskidzie Dziesiąty turniej im. Stefana Zubera

Dziesiąty turniej im. Stefana Zubera

Dziesiąty turniej im. Stefana Zubera

We wtorek, 14 maja 2019 roku, w bielskiej hali pod Dębowcem odbyły się finałowe rozgrywki jubileuszowego, X Międzynarodowego Turnieju Piłki Siatkowej im. Stefana Zubera. Wzięła w nich udział ponad setka młodych zawodniczek i zawodników, w tym tradycyjnie reprezentanci Litwy i Czech. Wśród sponsorów turnieju od lat jest podbeskidzka „Solidarność”.

zuberPatronem turnieju jest zmarły w 2009 roku znany działacz podbeskidzkiej „Solidarności” i społecznik, Stefan Zuber, m.in. wieloletni przewodniczący Komisji Zakładowej w bielskiej Przędzalni Czesankowej Weldoro. To on jako pierwszy – będąc założycielem i prezesem Parafialno-Szkolnego Klubu Sportowego „Beskidy” w Bielsku-Białej Hałcnowie – zaczął organizację młodzieżowych turniejów siatkówki. Dziś jego pracę kontynuuje córka, Renata Zuber, a sam turniej nosi imię jego pomysłodawcy i pierwszego organizatora.

 

 

tnm wąskiW tegorocznych rozgrywkach, organizowanych – jak zawsze – przez hałcnowski PPKS „Beskidy”, wzięło udział 12 drużyn chłopców i dziewcząt, w tym reprezentanci czeskiego Frydka-Mistka i gimnazjum w Awiżeniach koło Wilna.

W ceremonii podsumowania turnieju wziął udział przewodniczący podbeskidzkiej „Solidarności” Marek Bogusz i wiceprzewodniczący Stanisław Sołtysik. Tradycją jest wspieranie przez podbeskidzką „Solidarność|’ tego turnieju. W tym roku Puchar Przewodniczącego ZR dla najlepszego zawodnika turnieju (MVP) odebrał Kacper Płonka, reprezentujący drużynę gospodarzy rozgrywek. A zwycięzcami całego turnieju była drużyna dziewcząt z Frydka-Mistka oraz reprezentacja chłopców z Parafialnego Klubu Sportowego Lipnik.

 

 

Author: Rzecznik