Solidarność Podbeskidzie ANDRZEJ DUDA PREZYDENTEM RP!

ANDRZEJ DUDA PREZYDENTEM RP!

ANDRZEJ DUDA PREZYDENTEM RP!

Udostępnij na:

– Wystawiliśmy Bronisławowi Komorowskiemu rachunek za to, że nie chciał współpracować ze społeczeństwem – mówi przewodniczący NSZZ „Solidarność” Piotr Duda – Za kilka miesięcy przyjdzie czas na wystawienie rachunku PO i PSL.

Nowy prezydent RP po ogłoszeniu wyników podkreślał, że chce „służyć narodowi, słuchać i być otwartym”. – Ci, którzy zagłosowali na mnie, opowiedzieli się za zmianą i bardzo za to dziękuję. Wiem, bo widzę po wynikach, że opowiedzieli się za mną także ci, którzy wcześniej byli zwolennikami innych kandydatów – powiedział. Głęboko wierzę w to, że jesteśmy w naszym kraju w stanie odbudować wspólnotę. Jestem przeświadczony, że możemy być razem i naprawiać nasz kraj – mówił.

– Mam nadzieję, że będę mógł się do tego przyczynić. Mam nadzieję, że po tych pięciu latach jak najwięcej moich rodaków będzie mogło mówić: Andrzej Duda jest prezydentem wszystkich Polaków. Że jest dla nich otwarty, że nikogo nie wyklucza, że robi wszystko, aby podziałów nie było – zapewniał nowy prezydent.

W trakcie kampanii wyborczej Andrzej Duda zobowiązał się m.in. do wprowadzenia ustaw korzystnych dla pracowników. Przede wszystkim do obniżenia wieku emerytalnego, podniesienia kwoty wolnej od podatku, podwyższenia płacy minimalnej, wprowadzenia ustawy o referendach.

– Liczę na to, że prezydent jak deklarował w czasie kampanii będzie patronem dialogu z partnerami społecznymi dotyczącego spraw pracowniczych i spraw gospodarczych. Oczekuję, że będzie on człowiekiem wrażliwym na problemy społeczne. Dla głowy państwa powinno być jasne i oczywiste, że należy rozmawiać ze wszystkimi, którzy chcą bronić praw pracowniczych – tłumaczy przewodniczący NSZZ „Solidarność” Piotr Duda. – Oczekujemy, że wywiąże się z podpisanej z „Solidarnością” umowy programowej, czego będziemy pilnować. Chcę też, by prezydent godnie reprezentował nasz kraj nie tylko na arenie wewnętrznej, ale również międzynarodowej – dodaje.

Udostępnij na:

Author: admin