Pozostałe Podbeskidzie i Częstochowa razem

Podbeskidzie i Częstochowa razem

Podbeskidzie i Częstochowa razem

Udostępnij na:

W dniach 25 i 26 lutego w Zebrzydowicach koło Cieszyna odbyło się wyjazdowe, wspólne posiedzenie Zarządów Regionów Podbeskidzie i Częstochowa. Zdarzyło się to po raz pierwszy w historii „Solidarności”.
– Współpracujemy od dawna, a to spotkanie było okazją by jeszcze lepiej się poznać, wymienić doświadczeniami i spostrzeżeniami z codziennej pracy związkowej – mówi szef podbeskidzkiej „Solidarności” Marek Bogusz. Osobą współprowadzącą połączone posiedzenie obu zarządów był Jacek Strączyński, przewodniczący Regionu Częstochowskiego, a wśród gości tego niecodziennego zebrania byli m.in. wywodzący się z Podbeskidzia szefowie sekretariatów – motoryzacji Bogdan Szozda oraz górnictwa i energetyki Kazimierz Grajcarek, a także senator Andrzej Kamiński oraz Maksymilian Pryga, dyrektor bielskiego biura wiceministra rodziny Stanisława Szweda.
Jednym z owoców zebrzydowickiego zebrania jest wspólne stanowisko (TUTAJ ») związkowców z regionów Częstochowa i Podbeskidzkie, skierowane do rządu oraz klubu parlamentarnego PiS, a domagające się pełnej realizacji zapisów przedwyborczej umowy programowej, zawartej z NSZZ „Solidarność”.

Udostępnij na:

Author: Sekretariat