Menu

Byli pracownicy Praktiker Polska mają finansować zdychającą spółkę

Byli pracownicy Praktiker Polska mają finansować zdychającą spółkę fot.T.Gutry

Byli pracownicy sieci Praktiker Polska wzywani są do zapłaty odszkodowania na rzecz spółki. Sprawa dotyczy ponad 200 osób.

Do byłych pracowników sieci handlowo-budowlanej przesyłane są wezwania do „dobrowolnego spełnienia świadczenia”. Otrzymują je ci, którzy zwolnili się z firmy na podstawie artykułu 55 Kodeksu pracy. Pozwala on rozwiązać pracownikowi umowę o pracę bez okresu wypowiedzenia, jeżeli pracodawca dopuścił się ciężkiego naruszenia podstawowych obowiązków wobec pracownika. – Ostatnie wypłaty były pod koniec marca. Za kwiecień i maj nie dotarły. Ile można czekać? Jak długo można żyć w próżni, nie wiedząc, jak sprawa zostanie rozwiązana? W naszej ocenie brak wypłat wynagrodzeń za dwa miesiące jest ciężkim naruszeniem obowiązków przez pracodawcę i dlatego pracownicy mieli pełne prawo zwolnić się z pracy – wyjaśnia w rozmowie z „Tygodnikiem Solidarność” Mariusz Włodarczyk, przewodniczący „S” w Praktiker Polska. – Przez dwadzieścia lat dostawali najniższe wynagrodzenie. Wielu ledwo wiązało koniec z końcem, wiec nie ma mowy o jakiekolwiek oszczędnościach. Za co mają utrzymać rodzinę? – mówi.

tysol.pl

Powrót na górę

Komisja Krajowa NSZZ "Solidarność" wykorzystuje na swoich stronach pliki cookie. Jeżeli nie zmienisz domyślnych ustawień swojej przeglądarki będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Więcej informacji.