Menu

13 czerwca spotkajmy się w Sanktuarium Matki Boskiej Fatimskiej

W 30 rocznicę pielgrzymki Ojca Świętego do ojczyzny, w czasie której św. Jan Paweł II odwiedził w Gdyni ludzi morza (11 czerwca 1987 roku) oraz na gdańskiej Zaspie (12 czerwca 1987 roku) przemówił do całego świata pracy oraz sto lat po objawieniach Matki Bożej w Fatimie warto pochylić się z uwagą nad przesłaniami tych pamiętnych wydarzeń.

Dlatego też ks. dr Sławomir Decowski, archidiecezjalny duszpasterz ludzi pracy zaprasza wszystkich ludzi pracy Wybrzeża i całej archidiecezji gdańskiej na dziękczynną mszę świętą. Odprawiona ona zostanie we wtorek 13 czerwca br. o godzinie 18 w Sanktuarium Matki Boskiej Fatimskiej w Gdańsku Żabiance.

W trakcie uroczystego nabożeństwa dokonany będzie akt zawierzenia wszystkich pracujących i ich rodzin opiece Matki Bożej z Fatimy.

W imieniu księdza Sławomira Decowskiego, zapraszającego na uroczystość, zachęcamy do udziału w mszy świętej a komisje zakładowe NSZZ „Solidarność” prosimy o wystawienie pocztów sztandarowych.  

Jesteśmy to winni Świętemu Janowi Pawłowi II, Karolowi Wojtyle, wielkiemu orędownikowi naszej Sprawy.

Przypominamy fragment tekstu homilii św. Jana Pawła II. Po latach słowa Ojca Świętego, wypowiedziane do ludzi morza w Gdyni, nadal zaskakują swoją nieprzemijającą aktualnością. Warto je sobie przypomnieć i przyswoić, by w codziennej działalności nie utrwalać fikcji, ale skutecznie upominać się o ludzi pracy.

więcej na www.solidarnosc.gda.pl

 

 

Powrót na górę

Komisja Krajowa NSZZ "Solidarność" wykorzystuje na swoich stronach pliki cookie. Jeżeli nie zmienisz domyślnych ustawień swojej przeglądarki będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Więcej informacji.