Menu

Santo Subito dla Popiełuszki

Płomienne kazanie ojca Kazimierza Lubowickiego poruszyło serca wiernych zgromadzonych w kościele NMP Królowej Pokoju na wrocławskich Popowicach.  Dolnośląska „Solidarność” uczciła siódmą rocznicę beatyfikacji kapłana i trzecią rocznicę ustanowienia przez  Ojca Świętego księdza Jerzego Popiełuszki patronem Związku.

Módlmy się o szybką kanonizację polskiego męczennika, który sam chciał być blisko Boga i ludzi do Najwyższego przyciągał mówił od ołtarza kaznodzieja. Był kochany przez hutników, pracowników służby zdrowia, parafian z Żoliborza, Warszawy i z całej Polski. Będąc dzieckiem wstawał godzinę wcześniej, aby dojść do oddalonego o 5 km kościoła, bo był ministrantem. Jako kleryk przez dwa lata w kleryckiej jednostce bronił swojej wiary. Na pierwszej przepustce swoje kroki skierował do kościoła, aby po spowiedzi przyjąć Eucharystię. W dwunastym roku kapłaństwa został zamordowany przez Służbę Bezpieczeństwa.

Pamiętamy, „Solidarność” wywalczyła wszystkie soboty wolne, a dzisiaj mamy problem by obronić wolne niedziele. Zmienił się etos pracy, wyrosło nowe pokolenie, potrzebujemy świętego, który głośno powtarzał za Pismem świętym – nie daj się złu, ale zło dobrem zwyciężaj podkreślał kaznodzieja.

Na zakończenie mszy świętej, w asyście pocztów sztandarowych, władz dolnośląskiej „Solidarności” liczna grupa wiernych modliła się o szybką kanonizację męczennika, a następnie zgodnie z kilkuletnią tradycją każdy mógł ucałować relikwię krwi kapłana, która jest przechowywana w specjalnej kaplicy.

Tutaj posłuchaj kazania ojca Kazimierza Lubowickiego

 

Region Dolny Śląsk

Powrót na górę

Komisja Krajowa NSZZ "Solidarność" wykorzystuje na swoich stronach pliki cookie. Jeżeli nie zmienisz domyślnych ustawień swojej przeglądarki będą one zapisywane w pamięci urządzenia. Więcej informacji.